Ana Sayfa BEDELLİ ASKERLİK Yükümlü Olarak Kaydınız Bulunmadığı İçin Askerlik Yoklama İşlemlerini Gerçekleştiremezsiniz

Yükümlü Olarak Kaydınız Bulunmadığı İçin Askerlik Yoklama İşlemlerini Gerçekleştiremezsiniz

3252
0
Yükümlü-Olarak-Kaydınız-Bulunmadığı-İçin-askerlik

ASKERLİK YOKLAMA İŞLEMLERİ

 

Askerlik başvurusunu tamamlamış ve yoklama işlemlerini yaptırmış olan kişilerin e-devlet üzerinden askerlik durumlarını sorgulamak istediklerinde karşılarına ” Yükümlü Olarak Kaydınız Bulunmadığı İçin Askerlik Yoklama İşlemlerini Gerçekleştiremezsiniz ” uyarısı çıkıyor. Peki nedir bu uyarı yazımızı dikkatlice okuyun ve merak ettiklerinizi yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

 

Yükümlü Olarak Kaydınız Bulunmadığı İçin Askerlik Yoklama İşlemlerini Gerçekleştiremezsiniz

 

 

 

Askerlik başvurusunu doğru bir şekilde yapıp muayene olduktan sonra bu uyarı yazısını alıyorsanız endişe etmenize gerek yoktur. E-devlet sistemi üzerinde sistem yoğunluğu yaşandığı için bazı yükümlülerde bu tarz uyarı yazıları çıkmaktadır.

Bu uyarı yazısı yani ” Yükümlü Olarak Kaydınız Bulunmadığı İçin Askerlik Yoklama İşlemlerinizi Gerçekleştiremiyoruz” uyarısı  sizin bir sonraki celp tarihini bekleyeceğiniz anlamına gelmektedir. Bu sorunun çıkma sebebi tamamen e-devlet sistemi üzerinde yaşanan veri kaybı ve bilgi eksiklikleridir.  Askerlik başvurunuzda hiç bir problem yoktur.

Bu sorunla alakalı içiniz rahat etmesi için bağlı bulunduğunuz askerlik şubesini arayarak bilgi alabilirsiniz. Size verecekleri cevap ise, problem olmadığı ve celp beklemeniz gerektiği yönünde olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here