Ana Sayfa HABER Tek Tip Askerlik Son Durum

Tek Tip Askerlik Son Durum

411
0

Tek tip askerlik, tek tip askerlik son durum, tek tip askerlik ne zaman yürürlüğe girecek, tek tip askerlik son dakika, tek tip askerlik son dakika 2019, tek tip askerlik twitter, tek tip askerlik platformu, tek tip askerlik son durum 2019, tek tip askerlik nedir, tek tip askerlik sistemi, tek tip askerlik sistemi nasıl olacak, tek tip askerlik forum, tek tip askerlik kulis, tek tip askerlik tbmm, tek tip askerlik milli savunma bakanlığı, bu soruların hepsinin cevaplarını haberimiz de sizin için paylaştık.

tek tip askerlik son dakika

TEK TİP ASKERLİK NEDİR?

Tek tip askerlik sistemi, son günlerde hükumetin en önemli gündemlerinden bir tanesi oldu. Bedelli askerlik çıkarıldıktan sonra uzun dönem askerlik süresi çok konuşulmaya başlandı ve bu sorun tek tip askerliğin çıkarılmasına yol açtı. Günümüzde bir çok kişi askerlik süresinin fazla olduğundan yakınıyor ve askerlik süresinin biran önce düşürülmesi ve tekrar görüşülmesi için sosyal medya ve diğer platformlarda seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Peki nedir bu ”Tek Tip Askerlik” ;

Tek tip askerlik sistemi hükumetin sunduğu yeni bir askerlik modeli olarak ortaya çıkmıştır. Bu konuyla alakalı Hulisi Akar’ın Açıklaması ;

Basında yer alan haberlerde bazı olasılıklardan, ihtimallerden, faktörlerden bahsediliyor. Bunların hepsi değerlendiriliyor. Her konu ilgili kurumlarımız, bakanlıklarımızla değerlendiriliyor. Öngörülebilir bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Bir taraftan ülkemizin ve milletimizin güvenliğini sağlayarak yükümlülük hizmetini yerine getirmek düşünülürken, diğer taraftan da gençlerimizin eğitim ve mesleki ihtiyaçlarını dikkate alıyoruz. Bunların hepsini en optimal şekilde düzenleyecek bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Birtakım ihtimallerden, imkanlardan, bazı hareket tarzlarından bahsediyoruz. Bunlar tamamlandıktan sonra Cumhurbaşkanlığı katına sunulacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın değerlendirmelerine, onaylamalarına müteakip işlem ilerlemeye devam edecek. Bu konuda çalışıyoruz, herkes müsterih olsun. Gerçekten, bütün boyutlarıyla konu çalışılmakta. İnşallah ülkemize, milletimize, gençlerimize hayırlı bir sonucu yakın bir zamanda belirleyeceğiz ve tek tip askerlik sistemini halkımızla paylaşacağız.” Gerçekten büyük boyutlarıyla konu çalışılmakta.

Askerlik süresi konusunda 3 farklı seçenek ön plana çıkıyor. 6, 9 ve 12 aylık askerlik sürelerinin artı ve eksileri tartışılıyor.

 

HULUSİ AKAR’IN 27 OCAK 2019 AÇIKLAMASI

 

Bu açıklamadan da anlaşıldığı gibi seçimden önce ”Yeni Askerlik Sistemi” mutlaka gerçekleşmiş olacak.

SOSYAL MEDYADA BU HABERİ PAYLAŞ HERKESİN BİLGİSİ OLSUN !

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here