Ana Sayfa VİDEO Türk ve Yunan Ordu Karşılaştırması(Hüsrana Uğradılar)

Türk ve Yunan Ordu Karşılaştırması(Hüsrana Uğradılar)

220
0

Yunan haber kanalı, Yunan ordusunun, olası bir savaş durumunda, Türkiye’ye karşı nasıl bir hezimete uğrayacağını ele aldı. Türk ve Yunan kuvvetlerini karşılaştıran kanal, gerek teknolojik olarak gerekse donanımsal açıdan Türkiye’nin ezici gücünü izleyicileriyle paylaştı. Son dönemde büyük bir gelişme gösteren savunma sanayiimiz Yunanları endişeye soktu.

türk ve yunan ordu karşılaştırması 2019

Yunanistan’da yayın yapan Skai TV, Türk ve Yunan kuvvetlerinin dinamiklerini canlı yayında analiz etti. Sunucunun, “kendisi duruma bakandan daha fazla hakim” diyerek tanıttığı Yunan profesör, Türkiye ile olası bir sürtüşme durumunda Yunanistan için oluşacak vahim tabloyu gözler önüne serdi.

Her alanda Türkiye’nin üstünlüğünü açıkça ekrana getiren Yunan televizyonu, Türkiye’nin ezici gücü karşısında hüsrana uğradı. Yunan profesöre zor anlar yaşatan program, çarpıcı gerçeği izleyicilerine yansıttı. Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği birçok savunma aracından bahseden Yunan profesör, bu silahların Başkan Erdoğan döneminde yapıldığının altını çizdi.

Türkiye’nin ABD’den alacağı F-35’lere de değinen profesör, “En büyük endişemiz bu. Çünkü nasıl bir teknolojiyle karşılaştığımızı biliyoruz” dedi. Yunan kuvvetlerini ezici bir farkla hezimete uğratan Türk donanımı, Yunan profesörü üzdü. Bu durum sunucular tarafından fark edilince “Profesör üzüldü fark ettin mi?” diyerek Yunan profesörle alay ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here